Trwa ładowanie...

 

Trwa zapisywanie na newsletter...

Konkurs edukacyjny "Na tropie"

14 lutego 2018 roku rozpoczyna się, zorganizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, konkurs edukacyjny "Na tropie".

Cel

Celem konkursu jest wyszukanie i przedstawienie wątków polskiej historii, kultury, sztuki, nauki, tradycji, w których pojawia się aspekt norweski (i odwrotnie) lub miejsc ważnych dla Polski i Norwegii.

Dla kogo?

Konkurs skierowany jest do uczniów I, II i III klas polskich szkół publicznych ponadpodstawowych (sugerowany wiek uczniów: 16-17 lat), położonych w gminach o liczbie mieszkańców do 100 tysięcy. W konkursie biorą udział 8-osobowe zespoły (7 uczniów i 1 nauczyciel-opiekun). Każda szkoła może być reprezentowana tylko przez jeden zespół, który może zgłosić wyłącznie jedną pracę konkursową.

Praca konkursowa

Przedstawienie wybranego wątku (w ramach kultury, sztuki, tradycji, historii, nauki) polsko-norweskiego/norwesko-polskiego w formie materiału wideo/filmu w języku angielskim.

Nagrody

Każdy z członków trzech zwycięskich zespołów (uczniowie oraz nauczyciele-opiekunowie) otrzyma voucher na zakup sprzętu sportowego (o wysokości odpowiednio 700, 500 i 300 zł za I, II i III miejsce). Dodatkowo, każda ze szkół reprezentowana przez zwycięski zespół otrzyma również bon podarunkowy w wysokości 3 000 zł na zakup sprzętu sportowego. Przewidziano również wyróżnienia. Zwycięzcy wezmą także udział w wizycie studyjnej w Warszawie i spotkają się z norweskimi rówieśnikami.

Do kiedy?

Termin rejestracji i nadsyłania prac konkursowych mija 7 marca 2018 roku.

Jak wziąć udział w konkursie?

Rejestracji zespołu może dokonać opiekun-nauczyciel, dyrektor szkoły lub inny pracownik danej placówki oświatowej za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.konkursnatropie.pl. Znajduje się tam również dokładny regulamin konkursu „Na tropie” i aktualności.  

www.konkursnatropie.pl

www.facebook.com/konkursnatropie/